مرکز تخصصی خانواده و کودک کم شنوا پژواک

نویسنده : مدیریت شنبه، 29 مهر 1402
مرکز تخصصی کم شنوایی پژواک

مرکز تخصصی خانواده و کودک کم شنوا پژواک از سال ۱۳۸۸ با هدف ارائه خدمات تخصصی و مستمر در زمینه گفتار، زبان، تربیت شنوایی به کودکان کم شنوا ( بین سنین 1 تا 6 سال ) تحت نظر سازمان بهزیستی کل کشور تاسیس گردید.
همانطور که می‌دانید خدمات توانبخشی به کودکان کم شنوا کاملاً تخصصی بوده و می بایست بر اساس نیازهای خاص ایشان طراحی و اجرا شود. مرکز پژواک بصورت یک مرکز روزانه می باشد، بدین معنا که کودک سه روز در هفته از ساعت ۸ صبح الی ۱ بعد از ظهر تحت درمان و آموزش تخصصی گفتار درمانی، تربیت شنیداری، مربی آموزشی، کلاس‌های انفرادی و گروهی و همچنین ارزیابی‌های دوره‌ای شنوایی می‌گردد.

مرکز تخصصی کم شنوایی پژواک مرکز تخصصی کم شنوایی پژواک مرکز تخصصی کم شنوایی پژواک مرکز تخصصی کم شنوایی پژواک مرکز تخصصی کم شنوایی پژواک مرکز تخصصی کم شنوایی پژواک

همچنین خانواده کودک کم شنوا از خدماتی مانند روانشناسی و مشاوره دوره‌ای در جهت بهبود ارتباط با کودک کم شنوا بهره‌مند می‌گردند. بطور کل این مرکز بر اساس نیازهای ویژه خانواده و کودک کم شنوا طراحی شده و تاکنون به بیش از هزار فرد کم شنوا کمک‌های شایان توجهی نموده است.
در نهایت هدف مرکز پژواک توانمندسازی کودک کم شنوا و ورود موفق وی به مدرسه و اجتماع با بالاترین سطح توانمندی خود است. چه از نظر گفتاری، زبانی و شنیداری چه از نظر توانمندی ارتباط موثر و مفید با جامعه. شایان ذکر است این مرکز با مجوز و تحت نظر سازمان بهزیستی کل کشور بوده و در صورت تشکیل پرونده در این سازمان، درصد بالایی از هزینه‌های کودک در این مرکز، توسط سازمان بهزیستی پرداخت می‌گردد.

آدرس : تهران، سه راه تهرانپارس، ابتدای خیابان دماوند، جنب پمپ بنزین، پلاک 86 - مرکز تخصصی خانواده و کودک کم شنوا پژواک

جدیدترین مقالات