کار درمانی چیست؟

نویسنده : مدیریت چهارشنبه، 14 دی 1401
کار درمانی

کاردرمانی یکی از شاخه های نوین رشته توانبخشی است. طبق تعریف انجمن علمی کاردرمانی آمریکا کاردرمانی علمی است که در آن از فعالیت های هدفمند جهت پیشگیری از کم توانی یا ناتوانی و به جهت کسب سلامتی و حفظ استقلال افراد مبتلا به بیماری ها و ضایعات جسمی و مغزی افراد دارای اختلالات رشدی، یادگیری عملکرد های پایین روانی و اجتماعی و در نهایت سالمندان استفاده می شود.
کاردرمانی یکی از درمان های شاخه توانبخشی است که باعث بهبود سلامت و بالا رفتن کیفیت زندگی در افرادی است که که دچار یا در معرض خطر بیماری ها ،ضایعات گوناگون ،اختلال، عارضه، نقص، ناتوانی، محدودیت فعالیت، یا محدودیت در مشارکت هستند.
مرکز کاردرمانی روزبه واقع در تهرانپارس با تجهیزات به روز و متخصصین کاردرمانی با تجربه و محیطی استریل و مدرن برای تمامی سنین از نوزاد تا کهنسال در زمینه های زیر خدمات ارائه می دهد :
تاخیر در رشد حرکتی کودک
به هم ریختگی های حسی
اختلالات توجه و تمرکز و یادگیری
کودکان فاقد استقلال و توانمندی برای انجام کارهای روزمره
ناتوانی های مادرزادی
توانمندی های درشت و ظریف افراد
اختلالات فلج مغزی، گردن کجی یا صافی کف پا
دستخط نامناسب کودکان
اختلالات جسمی و حرکتی افراد دچار آسیب ها و سکته های مغزی، پارکینسون، ام اس و..
اختلالات ذهنی کودکان اتیسم و بیش فعال
اختلالات رفتاری ناشی از به هم ریختگی حسی
و..

مرکز گفتار درمانی روزبه رضایی یکی از مجهزترین و باکیفیت ترین مراکز تهران است که در زمینه اختلالات گفتار و زبان، اختلال بلع، اختلالات صوت و گرفتگی صدا، اختلال یادگیری و توجه و تمرکز و اختلالات رفتاری به مراجعین مختلف از سراسر کشور از سال ١٣٨۶ خدمت رسانی می کند. این مرکز در شرق و شمال شرق تهران و در منطقه تهرانپارس واقع شده است. تهرانپارس یکی از مناطقی است که دسترسی های عمده ای به مناطق شمال تهران، مرکز تهران و شرق و جنوب شرق تهران، حکیمیه، قنات کوثر، شهرک امید، شهر پردیس و لواسانات توسط اتوبان های همت، بابایی، افسریه، بسیج، یاسینی و آزادگان دارد. همچنین منطقه تهرانپارس دارای ایستگاه های متعدد مترو جهت ارتباط با مناطق مختلف شهری می باشد که رفت و آمد در این منطقه را تسهیل نموده است.
این مرکز مجهز به دستگاه تصویربرداری از حنجره (استروبوسکوپی) است.

جدیدترین مقالات