ماساژ درمانی چیست؟

نویسنده : مدیریت چهارشنبه، 14 دی 1401
ماساژ درمانی

ماساژ درمانی در رشته های گفتاردرمانی و کاردرمانی یکی از ابزارهای بسیار مهمی است که به درمانگر جهت بهبود عملکرد و درمان سریع تر بیماران خود کمک قابل توجهی می کند.
گفتار درمانگر از ماساژ جهت بهبود عملکرد عضلات دخیل در گفتار و بالابردن قدرت و دامنه حرکتی این عضلات، به تعادل رساندن حواس اندام های گفتاری ، تعادل بخشی میزان رفلکس گگ در دهان ،بالابردن سرعت و دقت عملکرد مجموعه اندام های گفتاری ، درمان اختلالاتی مانند آپراکسی و دیزارتری ،کاهش یا قطع آبریزش دهانی ، بهبود عملکرد عضلات دخیل در فرایند بلع و تغذیه و در نتیجه آن رفع اختلالات بلع از نوزادی تا کهنسالی ، استفاده از ماساژ های تخصصی گردن و حنجره جهت رفع تنش های عضلانی حنجره و درمان گرفتگی های صدا رفع ضایعات خوش خیم حنجره مانند ندول های صوتی ، درمان ضعف یا فلجی یکطرفه و دوطرفه تارهای صوتی بسیاری موارد دیگر استفاده میشود.

مرکز گفتار درمانی روزبه رضایی یکی از مجهزترین و باکیفیت ترین مراکز تهران است که در زمینه اختلالات گفتار و زبان، اختلال بلع، اختلالات صوت و گرفتگی صدا، اختلال یادگیری و توجه و تمرکز و اختلالات رفتاری به مراجعین مختلف از سراسر کشور از سال ١٣٨۶ خدمت رسانی می کند. این مرکز در شرق و شمال شرق تهران و در منطقه تهرانپارس واقع شده است. تهرانپارس یکی از مناطقی است که دسترسی های عمده ای به مناطق شمال تهران، مرکز تهران و شرق و جنوب شرق تهران، حکیمیه، قنات کوثر، شهرک امید، شهر پردیس و لواسانات توسط اتوبان های همت، بابایی، افسریه، بسیج، یاسینی و آزادگان دارد. همچنین منطقه تهرانپارس دارای ایستگاه های متعدد مترو جهت ارتباط با مناطق مختلف شهری می باشد که رفت و آمد در این منطقه را تسهیل نموده است.
این مرکز مجهز به دستگاه تصویربرداری از حنجره (استروبوسکوپی) است.

جدیدترین مقالات